Informácie k prezenčnému vyučovaniu

Vážení rodičia, milí žiaci.

 Od pondelku 22.2.2021 pokračujeme v prezenčnom vyučovaní.  Verím, že  spoločne úspešne zvládneme prechod na tento spôsob  vyučovania v dnešnej pandemickej situácii. Pripájam k tomu potrebné informácie:

1) INORMÁCIE K TESTOVANIU Ag TESTAMI

- naša škola má zriadenú "školskú" MOMku, ktorá slúži na Ag testovanie našich zamestnancov, žiakov a ich zákonných zástupcov. Tieto osoby ju môžu využiť na Ag testovanie v piatok 19.2.2021. Iné skupiny obyvateľov (iných členov rodiny, kamarátov....)  neotestujeme.

Testovanie zamestnancov začína o 12.hod, testovanie žiakov, prípadne zákonných zástupcov žiakov o 12,30. Posledný odber je o 15,30 hod. (Prosím, rešpektujte časový interval, pretože o 16.hod máme dohodnutý odvoz biologického materiálu).

Žiak sa môže zúčastniť testovania buď v sprievode zákonného zástupcu alebo ak príde sám, tak len s informovaným súhlasom rodiča (tlačivo č.1 - na webovke školy). V opačnom prípade žiaka neotestujeme (nesmieme to urobiť - ide o odber zdravotníckeho materiálu).

2) INFORMÁCIE  pre žiakov a ich zákonných zástupcov TÝKAJÚCE SA PODMIENOK NÁSTPU NA VYUČOVANIE:

Dieťa sa môže zúčastniť prezenčného vyučovania za predpokladu, že:

- je zdravé

- nie je v karanténe ani on, ani člen rodiny v spoločnej domácnosti

- má negatívny Ag test nie starší ako 7 dní

- predloží čestné vyhlásenie zákonného zástupcu ( tlačivo č.2 – na webovke školy).

Ak sa dieťa nezúčastňuje vyučovania, evidujeme jeho absenciu.

Rodič má právo nepustiť dieťa na vyučovanie (napr. z dôvodu obáv o jeho zdravie). Preto prosím zákonných zástupcov žiakov, aby informovali  triednych učiteľov, či ich dieťa do školy chodiť bude alebo s účasťou na prezenčnom vzdelávaní rodičia nesúhlasia. (pri poslednom zisťovaní záujmu o vyučovanie cca 70% bolo za prezenčnú výuku, zvyšok za dištančnú)

3) INFORMÁCIE K ORAGNIZÁCII VYUČOVANIA:

- dieťa sa pred nástupom do školy preukáže negatívnym testom nie starším ako 7 dní + čestným prehlásením zákonného zástupcu (tlačivo č.2). Ak to neurobí, pošleme ho domov, nemôže vojsť do školy. DOZOR TOTO BUDE KONTROLOVAŤ KAŽDÝ DEŇ.

- tak ako v septembri - odmeria sa jeho teplota a vydezinfikuje si ruky

- šatne nie sú v prevádzke, žiaci sa neprezúvajú ani neodkladajú kabáty do skríň (zdôvodnenie: v šatni  sa skupiny zmiešavajú, čo nie je v súlade s preventívnymi opatreniami, navyše v triedach treba často vetrať - v prípade, že im bude zima,  môžu si obliecť kabáty)

- žiaci, ktorí sa nezúčastňujú prezenčného vyučovania, si musia urobiť všetky udelené domáce úlohy -vyučujúci  do ETK budú zapisovať pridelenú domácu úlohu (informácia pre tých, ktorí sa prezenčného vyučovania nezúčastňujú)

-zverejnili sme už nový rozvrh na toto mimoriadne obdobie - jeho cieľom je, aby sa kľúčové predmety učili prezenčne a tie menej dôležité  predmety dištančne.

 

Teším sa na spoločné stretnutie. Verím, že to zvládneme.


Dokumenty na stiahnutie

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Apríl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30