JESENNÁ REPORTÉRSKA VÝZVA

Karolína Števušková, I.PSA

#EkomapaTSK @yre_slovakia

 

Simply Vegan je reštaurácia, v ktorej môžete ochutnať výbornú vegánsku kuchyňu. Je to jedna z troch vegánskych prevádzok v Prievidzi. Okrem výborného jedla tu nájdete hlavne príjemnú atmosféru a veľmi milý personál.

,,Túto reštauráciu sa rozhodli otvroiť preto, lebo sme sa ako vegánky nemali kde najesť. Na to, že Prievidza je v podstate menšie mesto, možností pre vegánov je tu už teraz dosť."

#EkomapaTSK @yre_slovakia

Miriam Dobrotová a Sofia Žužafková, I.PSA

Dňa 5. 10. sme navštívili reštauráciu VegFood a vrelo ju odporúčame. Jedlo bolo veľmi chutné, obsluha príjemná, dobrá atmosféra a veľký výber jedál pre vegánov.


,,Túto prevádzku som prevzal po staršej panej, ktorá išla do dôchodku a rozhdonutie som doteraz neoľutoval," povedal majiteľ bistra. Jeho rozhodnutie bolo ovplyvnené tým, že je tiež vegán.

#EkomapaTSK @yre_slovakia

Miriam Dobrotová a Sofia Žužafková, I.PSA

Navštívili sme obchod Bio u babky, ktorý sa nachádza na Ekomape TSK. Aktuálna majiteľka je veľmi milá, ochotná žena, ktorá vedie tento obchod 4 roky. Jej mama ho kedysi odkúpila od inej, vtedajšej majiteľky, kvôli ktorej obchod existuje viac ako 20 rokov. Mama terajšej majiteľky zomrela, takže sa rozhodla pomenovať obchod po nej – ,,Bio u babky".
Predávajú bio výrobky rôzneho druhu – od čajov, cez sušené ovocie, až po rôzne bio šampóny, zubné pasty, kefky, no najviac sa ujali bezlepkové potraviny.
Čo sa cien týka, sú priemerné pre biopotraviny. Síce sú yššie, no tejto kvalite sa len máločo vyrovná. Dodávatelia sú z rôznych krajín vrátane Českej republiky.
Hneď z príchodu zákazníka zaujme príjemná, jemná vôňa, podobná sušeným malinám zmiešaným s vôňou papiera.
Obchodík je veľmi navštevovaný.
Majú tu výrobky aj pre špeciálnejší účel, napríklad hroznové šťavy a bylinkové čaje pre tehotné ženy.

#EkomapaTSK @yre_slovakia

Emília Gabriela Mokrá, Viktória Šoltésová a Matúš Nemec, I. PSB

V rámci projektu EkomapaTSK sme navštívili obchod Klások farmárske potraviny, ktorý sa nachádza v OC Korzo Prievidza .
Ako prospieva tento obchod k životnému prostrediu?
V obchode nenájdete jednu nezdravú vec, ktorá by mohla ublížiť vášmu zdraviu. Práve naopak. Všetky tieto výrobky sú 100% bio, nachádzajú sa tu domáce sirupy bez farbív a pridaných konzervantov, vajíčka z podstielkového chovu, bio džemy, domáci med, kvalitné mäsové výrobky a syry rôzneho druhu.

Sára Juríková a Kristína Vlčáková, I. PSA

#EkomapaTSK @yre_slovakia


Ako prospieva obchod Čoko-Bio kvalitka k životnému prostrediu?
„Čím prispievame našim obchodom životnému prostrediu? Tým, že to predávame“

Všetko to, čo sa nachádza v tomto obchode je určené pre zdravie, pre alergikov, všetko na prírodnej báze. V obchode predávajú rôzne šťavy, kozmetiku, prípravky na pokožku, striebro.

Sára Juríková a Kristína Vlčáková, I. PSA

Neváhajte navštíviť tieto, ale aj iné bio obchody, vegánske reštaurácie či farmy, ktoré prispievajú životnému prostrediu. Nájdete ich jednoducho na Ekomape TSK. Ďakujeme,

#EkomapaTSK @yre_slovakia


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac November 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30